2 reaktory fermentacyjne

2 reaktory fermentacyjne
2 reaktory fermentacyjne
2 reaktory fermentacyjne
2 reaktory fermentacyjne

Cytaty

“W chwili obecnej należymy do grupy wiodących holenderskich projektantów zbiorników. W ciągu pięciu lat chcemy stać się jednym z wiodących projektantów zbiorników w Europie.”

Fred Boere, ceo

Proszę o kontakt

Mam pytanie na temat tego projektu

Kontakt z GPI

O projekcie

Podsumowanie projektu

GPI wybuudowało i dostarczyło dwa duże reaktory fermentacyjne dla zakładów tłuszczowych Croda. Dzięki zastosowaniu naszych reaktorów fabryka zmniejszyła zużycie energii i zredukowała emisję CO2 o 25%.

Życzenie klienta

Aby zmniejszyć koszty zużycia energii i emisji CO2, Croda chciała zbudować fabrykę bio-fermentacji na terenie fabryki w miejscowości Gouda w Holandii. Wytworzony biogaz będzie wykorzystywany w jednostce kogeneracji i będzie działać 24/7.

Croda potrzebowała dwa izolowane zbiorniki fermentacyjne wyposażone w mieszadła mocowane od góry, wykonane z materiału duplex LDX 2101, o średnicy 15 metrów i 20 metrów wysokości. Razem ze zbiornikami wykonaliśmy również schody i podesty. 

Transport rzeką

Fabryka Crody w Goudzie zlokalizowana jest nad rzeką w związku z czym najlepszym sposobem transportu był transport rzeczny. W związku z powyższym, zbudowaliśmy zbiorniki fermentacyjne w naszej fabryce w Groot Ammers nad rzeką Lek.

Zbiornik fermentacyjne zbudowaliśmy przy użyciu Decoil Machine która umożliwia budowę zbiorników o średnicy do 30 metrów i wysokości do 25 metrów. Zbiorniki zostały od razu zaizolowane aluminium. Po zakończeniu produkcji zbiorniki przetransportowaliśmy rzeką do fabryki w Goudzie.
 

Szczegóły projektu

Kategoria Chemicals
Rok produkcji 2015
Typ klienta Chemicals
Ilość 2
Specyfikacja Reaktory fermentacyjne
Przeznaczenie zbiornika Redukcja zużycia energii i redukcja wytwarzanego CO2

Proszę o kontakt
Mam pytanie na temat tego projektu
Kontakt z GPI